новини зно

прес-реліз березень 2018

ПРЕС-РЕЛІЗ НА ЖОВТЕНЬ

ПРЕС-РЕЛІЗ НА ЛИСТОПАД

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти,

61022, м.Харків, майдан Свободи, 6, оф. 463,

т. (057) 705 07 37,office@zno-kharkiv.org.ua

Пробне ЗНО є платним для учасників і неприбутковим для організаторів і проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб.

Пробне ЗНО відбудеться:

16 березня 2019 року– з української мови і літератури;

23 березня 2019 року– з одного з предметів: з історії України, математики, англійської мови, німецької мови, французької мови, іспанської мови, біології, географії, фізики, хімії.

Учасник зможе взяти участь в одному із запропонованих в той чи інший день тестувань.

Пробне зовнішнє незалежне оцінюванняпроходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО буде створено інформаційні сторінки, на якихдо 25 лютогобуде розміщено інформацію про час і місце проведення пробного ЗНО, а згодом — результати тестування.

Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учасникові потрібно буде занести свої відповіді на спеціальний сервіс «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:

•16–18 березня українська мова і література;

•23–25 березня історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови.

Результати тестування з української мови і літератури буде оприлюднено на інформаційних сторінках учасників22 березня, з інших предметів —29 березня.

Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих закладів освіти.

Що очікувати у ЗНО-2019

Термін проведення:20 травня – 13 червня 2019 року.

Кількість предметів:кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як ізчотирьохнавчальних предметів із переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Змістсертифікаційних робіт відповідатиме програмам ЗНО, затвердженимнаказомМіністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» (ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року).

ЗНО=ДПА

· для учнів закладів загальної середньої освіти, які в 2019 здобувають повну загальну середню освіту, результати ЗНО зтрьохпредметів зараховуються як результати ДПА:

1. Українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі, власного висловлення на дискусійну тему).

2. Математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття).

3. Один з навчальних предметів (за вибором випускника): біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови.

· для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, результати ЗНО здвохпредметів зараховуються як результати ДПА:

1. Українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі, власного висловлення на дискусійну тему);

2. Математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір учня (слухача, студента).

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти звертає увагу всіх, хто планує у 2019 році реєструватися для участі у ЗНО, необхідно завчасно потурбуватися про отримання паспорта. Реєстрація на ЗНО здійснюється за наявностіпаспорта.

Для забезпечення оперативного ознайомлення з актуальними новинами стосовно ЗНО-2019 створено безкоштовний мобільний додаток “Харківський РЦОЯО”. Завантажити офіційний мобільний додаток сайту “Харківський РЦОЯО” можна у Play Market.

Більше інформації: Український центр оцінювання якості освіти: www. testportal.gov.ua, Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти:www.zno-kharkiv.org.ua

Директор – Сидоренко Олександр Леонідович,доктор соціологічних наук,професор, член-кореспондент НАПН України.

Додаткова інформація з питань ЗНО: Якушева Олена Сергіївна, спеціаліст по зв’язкам з громадськістю (057) 705 07 37, 097 83 23 496